Title Image

Teresa Śliwka

Kandydatka do Rady Miejskiej w Cieszynie

Okręg wyborczy nr 1: Boguszowice, Kalembice, Marklowice, Pastwiska, Bobrek Zach., Bobrek Wsch.

Cześć,

 

postanowiłam kandydować do rady miasta Cieszyna z Komitetu Wyborczego Wyborców Siła. Jak wiecie, jestem osobą ociemniałą, traciłam wzrok stopniowo od kilkunastu lat. Wcześniej byłam aktywna zawodowo jako księgowa. Obecnie działam jako wolontariusz na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnościami na Śląsku.

 

Pokazuję swoją postawą, że przy użyciu nowoczesnych technologii można prowadzić aktywne życie będąc osobą z niepełnosprawnością. Jestem otwarta na ludzi, kocham psy i ogrody. Zajmę się dostępnością miasta i instytucji dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. 

 

Będę dążyć do utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej w Cieszynie, chcę wspierać powstawanie nowych firm i edukować, jak wykorzystać kapitał osób z niepełnosprawnością.

 

Chcę zostawić przyszłym pokoleniom czyste wody rzeki Bobrówki, poprzez kanalizację gospodarstw wzdłuż jej dorzecza. Zadbam o stworzenie miejsc zalesionych na osuwiskach i wzdłuż dorzeczy Bobrówki, z możliwością ścieżek spacerowych dla mieszkańców i ich psów.