Title Image

Joanna Wowrzeczka

Kandydatka na burmistrzynię Cieszyna

Kandydatka do Rady Miejskiej w Cieszynie

Okręg wyborczy nr 3: Śródmieście, Błogocice

Szanowne Mieszkanki i Mieszkańcy!

 

Nazywam się Joanna Wowrzeczka i urodziłam się w Cieszynie. Chęć zaangażowania w społeczeństwo, pracowitość i myślenie wartościami odziedziczyłam po innym zaangażowanym Cieszyniaku, dziadku Tadeuszu. Dziadek jako prawnik i budowlaniec nadzorował budowy większości OSP w regionie, a także Teatru im. Adama Mickiewicza.

 

Ja, śladem dziadka, chcę zostawić cząstkę siebie temu miastu i jego mieszkańcom.

Moje dotychczasowe życie to historia społecznej zmiany, odwagi, uczciwości i transparentności, a przede wszystkim łączenia ludzi, niezależnie skąd są, jaki bagaż ze sobą niosą i jakie mają poglądy. O etosie pracy świadczą moje osiągniecia i codzienne działania, z których wymienię m.in. dwa doktoraty i habilitacja, założenie kilku instytucji w Cieszynie takich jak Galerii sztuki Szara, Świetlicy Krytyki Politycznej, Fundacji Miejski Nurt, doprowadzenie do utworzenia w Cieszynie Młodzieżowej Rady Miejskiej, obrona Szkoły Podstawowej Nr 4 przed zamknięciem, stawiając na pierwszym miejscu dobro i bezpieczeństwo uczniów (o innych moich aktywnościach najwygodniej dowiesz się z Wikipedii

 

Od ponad pięciu lat jako radna Rady Miejskiej, członkini Klubu Radnych Siła oraz Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych pracuję dla dobra mieszkańców poprzez uchwały czy inne działania, które wymagają poczucia odpowiedzialności i znajomości porządku prawnego. 

 

Prywatnie oddaję się czytaniu książek, tworzeniu sztuki, chodzeniu po górach, jeżdżeniu na rowerze i radości z bycia matką studiującego Gustawa.