Title Image

Jarosław Brzeżycki

Kandydat do Rady Miejskiej w Cieszynie

Okręg wyborczy nr 4: Banotówka, Krasna, Mnisztwo, ZOR, Gułdowy

Kluczowe jest bezpieczeństwo i wygoda mieszkańców Cieszyna – zadbajmy o to. Najważniejsze jest zdrowe i zielone miasto dla naszych dzieci i wnuków – dajmy im takie. Istotne, aby Cieszyn stał się miastem nowoczesnym i dostatnim – zróbmy to. Szanujmy siebie, szanujmy Ziemię – to moje życiowe motto.

 

Zawodowo od wielu lat zajmuję się konserwacją starodruków i archiwaliów, najpierw jako współtwórca oraz kierownik działu ochrony i konserwacji zbiorów Książnicy Cieszyńskiej, obecnie w ramach własnej pracowni. W międzyczasie kierowałem centrum biznesowym telefonii komórkowej w Katowicach oraz prowadziłem warsztatowe szkolenia sprzedażowe dla branży ubezpieczeniowej na terenie całej Polski. W wolnych chwilach organizuję kąpiele w dźwiękach gongów tybetańskich i hawajskie masaże Lomi Lomi. Nie wyobrażam sobie życia bez roweru na co dzień i podczas kilkutygodniowych wakacyjnych wypraw.

 

Działam wspólnie z Zielonymi na rzecz ochrony środowiska naturalnego, często bezrefleksyjnie niszczonego podczas rewitalizacji skwerów, rynków, dróg lub linii kolejowych. W tych działaniach najważniejsze jest dla mnie porozumienie i współpraca z projektantami i inwestorami, również poprzez edukację.

 

Bardzo ważnym elementem, który uważam za obowiązkowy, jest nieustanna i rzetelna, a nie tylko formalna, współpraca miejskich urzędników z mieszkańcami, bieżące konsultowanie planowanych inwestycji i zmian w miejskiej infrastrukturze. Najwyższy czas, aby urzędnicy zrozumieli, że nie są „władzą”, tylko opłacanymi przez społeczeństwo pracownikami, wybranymi do jak najlepszego wypełniania swoich obowiązków.