Title Image

Magdalena Szyndler

Kandydatka do Rady Miejskiej w Cieszynie

Okręg wyborczy nr 1: Boguszowice, Kalembice, Marklowice, Pastwiska, Bobrek Zach., Bobrek Wsch.

Od ponad 25 lat jest związana z Cieszynem i cieszyńską Filią Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jestem etnomuzykologiem, folklorystką i nauczycielem akademickim. Tematyka kultury ludowej Śląska Cieszyńskiego jest mi bardzo bliska – prowadzę badania naukowe po obu stronach Olzy (m. in. zapisuję i analizuję pieśni i melodie ludowe, badam folklor muzyczny we współczesności).

 

Obecnie pełnię funkcję prodziekana na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji oraz dyrektora Instytutu Sztuk Muzycznych. Wiem, że Cieszyn w przyszłości może stać się miastem akademickim, otwartym na młodych ludzi – Miastem Nauki (tak jak dzisiaj Katowice, które uzyskały ten tytuł w 2024). Jako wykładowca doskonale znam potrzeby swoich studentów – również te związane z potrzebami bytowymi, jak i z tymi, które w przyszłości zadecydują o ich miejscu na rynku pracy (nowe kierunki studiów, kursy doszkalające dla młodzieży).

Wykorzystajmy razem potencjał naukowy do budowania nowoczesnego miasta, otwartego na kontakty z całym światem. Ze swojej strony mogę obiecać, że zadbam o wsparcie osób związanych z edukacją i kulturą, a Uniwersytet stanie się miejscem wspólnego dialogu dla wszystkich Cieszyniaków.