Title Image

Damian Hernik

Kandydat do Rady Miejskiej w Cieszynie

Okręg wyborczy nr 3: Śródmieście, Błogocice

Inżynier, doktor nauk technicznych, praktycznie całe życie zawodowe związane z finansami, energetyką i Cieszynem – wieloletni Członek Zarządu-dyrektor finansowy, a następnie Prezes Zarządu Energetyki Cieszyńskiej – miejskiej spółki ciepłowniczej.

 

W swoim życiu zawodowym razem ze wspaniałą Załogą Spółki udało nam się odtworzyć produkcję energii elektrycznej w skojarzeniu z energią cieplną. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych i krajowych mogliśmy zmodernizować miejski system ciepłowniczy, zlikwidować w znacznej mierze niską emisję z palenisk węglowych w Cieszynie. Dzięki temu poprawiła się jakość powietrza w mieście i w sposób zdecydowany został ograniczony wpływ działalności Energetyki Cieszyńskiej na klimat.

 

Swoje doświadczenia zawodowe chcę wykorzystać w pracy Rady Miejskiej Cieszyna jako radny Siły: jako finansista w dążeniu do równoważenia budżetu miasta, racjonalizacji wydatków budżetowych, pozyskiwania środków pomocowych na realizację ważnych społecznie działań, jako zwolennik zrównoważonego rozwoju w dalszej dbałości o czyste powietrze w mieście, wspieraniu edukacji ekologicznej i wszelkich form oszczędności energii.

 

Nie zaniedbuję aktywności fizycznej: gram w tenisa, uprawiam turystykę pieszą.

 

Zachęcam do oddawania głosów na mnie.