Title Image

Irena Fluder-Kudzia

Kandydatka do Rady Miejskiej w Cieszynie

Okręg wyborczy nr 2: os. Piastowskie, Mała Łąka, os. Liburnia, Przedmieście Frysztackie

Pedagożka, terapeutka zajęciowa, radna, społecznik, członek zarządu Cieszyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego Więź w Cieszynie. Zawodowo związana z Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Moje motto to: wspieram, słucham, rozwiązuje problemy.

Kandyduję do Rady Miejskiej Cieszyna z Komitetu Wyborczego Wyborców Siła. W obecnej kadencji pracuję w Komisji Spraw Społecznych i Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Zostałam powołana jako przedstawiciel radnych obecnej kadencji do pracy w zespole do spraw Budżetu Obywatelskiego. Uczestniczyłam również w zespole opracowującym Politykę Senioralną miasta Cieszyn na lata 2023-2026. Jestem członkiem Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Brałam udział w pracach Zespołu do spraw ekonomii społecznej. Moje osiągnięcia kończącej się kadencji to:

 

pozyskanie trzech lokali z zasobów Zakładu Budynków Miejskich w Cieszynie dla mieszkańców Cieszyna, którzy zwrócili się do mnie o pomoc; mam swój udział w tym, że na Rynku w Cieszynie pojawiły się nasadzenia drzew w gruncie, współpracowałam od początku rewitalizacji Rynku z władzami miasta, konserwatorem i koordynatorem projektu.

 

Jako radna interesowałam się losem drzew w czasie rewitalizacji linii kolejowej Cieszyn – Zebrzydowice i Cieszyn – Skoczów. Współpracowałam z ruchem społecznym Ratujmy Drzewa na Śląsku Cieszyńskim, organizując spotkania z przedstawicielami władz PKP, Starostwa Powiatowego, miasta.

 

Reagowałam na zgłoszenia mieszkańców, informując ich kto i jaka instytucja może im pomóc w rozwiązaniu problemu.

 

Moim priorytetem na obecną kadencję jest zdrowie psychiczne mieszkańców Cieszyna, stworzenie przyjaznego miejsca dla dzieci i młodzieży (Centrum Rozwoju Osobistego), zadbam o zieloną przestrzeń w mieście.

Drodzy mieszkańcy Cieszyna, liczę, że po raz kolejny obdarzycie mnie zaufaniem i zagłosujecie na mnie.