Title Image

Joanna Kożusznik

Kandydatka do Rady Miejskiej w Cieszynie

Okręg wyborczy nr 4: Banotówka, Krasna, Mnisztwo, ZOR, Gułdowy

Jestem lokalną patriotką, feministką, nauczycielką niemieckiego i angielskiego oraz tłumaczką z wykształcenia. Na co dzień współpracuję z niemieckojęzycznymi klientami biznesowymi w branży IT w międzynarodowej korporacji w Czechach. Z racji na to doświadczenie chcę wspierać cieszyńskich pracowników transgranicznych, oraz rzemieślników i pracowników fizycznych w rozwijaniu i prowadzeniu swoich działalności. Gdy pracowników biurowych zastąpi sztuczna inteligencja, najbardziej liczyć się będzie osoba umiejąca naprawić cieknący kran.

 

Nie patrzę na podziały klasowe i wykształcenie, lecz na to jaką wartość jednostka daje społeczeństwu. W ramach wolontariatu pomagam uchodźcom znaleźć w Cieszynie drugi dom, m.in. ucząc ich polskiego i edukując ich o prawach pracowniczych. Prywatnie miłośniczka tańca, przyrody i sztuki. Jednym z wzorów do działania był mój dziadek, Tadeusz Kożusznik, działacz Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

 

Jako radna Siły pogłębię współpracę sąsiedzką na przedmieściach Cieszyna i zatroszczę się o wyrównanie szans dla rodzin w trudnych sytuacjach, bo każde dziecko zasługuje na równy start. Wyznaję zasadę, że uprzywilejowana pozycja to nie tylko obecność korzyści, ale przede wszystkim brak przeszkód i utrudnień. Dlatego będę zabiegać o to, by mieszkańcy Cieszyna napotykali jak najmniej trudności w codziennym życiu i sprawach urzędowych.